KVĚTEN

Středa 

30. 5.

18:00

VÁCLAV HAVEL
 
Mgr. Ladislav Cvíček
Úspěšný cyklus s názvem Spisovatelé: jak je znáte i neznáte, pokračuje. Tentokrát bude přednáška zaměřena na život a dílo Václava Havla. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

Čtvrtek

31. 5.

 18:00

BAKTERIE, ZABIJÁCI NEBO POMOCNÍCI

Mgr. Pavel Netušil

Kde všude na nás číhají bakterie? Kolik kg bakterií žije v našem těle? Které nám škodí a bez kterých nemůžeme žít? Věděli jste, že oráma půdu kvůli bakteriím? Jsou bakterie nesmrtelné? Co nám nabízí reklama pod značkou L. calei imunitas? Kdo nic neví, musí všemu věřit. Tak přijďte, abyste věděli! Vstupné dobrovolné. Společenský sál. Doporučujeme rezervaci.
PŘIPRAVUJEME

Středa 

6. 6.

18:00

BENZÍNKOVÝ ŽIVOT
I'MON da road

 

 

Můžeš číst tisíce různých průvodců a na cestu se připravit, jak nejlépe to jde. Napsat si detailní plán na každou hodinu tvého nadcházejícího tripu. Zaplatit cestovce, nasednout na letadlo, které tě vyhodí o deset časových zón dál, lehnout k bazénu a instagramovat každý koktejl, který ti někdo donese až pod nos. A nebo se ožrat, nechtěně si zabukovat letenku na druhý konec světa a jít do toho totálně po hlavě.

A přesně tak to jednoho dne udělala Mon, obyčejná holka, co nikdy nechtěla žít takový ten obyčejný život. Dala výpověď v práci, prodala téměř všecko, co měla a zbytek narvala do pětasedmdesátilitrové krosny. Neměla plán, téměř žádné úspory, ale chtěla vidět svět. Tři roky, dvacetpět tisíc nastopovaných kilometrů a přes tři desítky zemí na to se po osmi letech vrátila do Česka.

Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci. Společenský sál.

Informace o akcích najdete také v Potravinách u Laciny.