PROSINEC

1. 12.

od 13:00/17:00

2. 12.

od 9:00/17:00

 

III. VÁNOČNÍ ORIGINÁL Rok se s rokem sešel a můžeme Vás pozvat již na III.VÁNOČNÍ ORIGINÁL. Ke koupi bude spousta jedinečných výrobků zdejších prodejců, nadšenců a kreativců.
Přijďte si užít tu krásnou atmosféru, nakoupit dárečky, ochutnat domácí dortíky a pravý punč.

Těšíme se na Vás!

Camillie a Kavárna Vila

6. 12.

17:00

MIKULÁŠ VE VILE

Milé děti a vážení rodiče, 
do vily zavítá 6. prosince Mikuláš!

Je možné objednat sladký balíček pro Vaše dítě 
v hodnotě 100 Kč, proto nahlaste svou účast předem. 

Společenský sál

12. 12

18:00

VÁNOCE V LIDOVÉ KULTUŘE:

OD ADVENTU PO TŘI KRÁLE

 

VÁNOCE V LIDOVÉ KULTUŘE: OD ADVENTU PO TŘI KRÁLE. Povídání o lidových tradicích, zapomenutých zvycích a životě v dobách dávno minulých…
Přednáší: Mgr. Jana Tichá z Valašského muzea v přírodě

Pohyblivý svátek zimního slunovratu se svou magií vymezuje jeden z nejbohatších celků výročního zvykosloví, a to zimní cyklus, který vrcholí ve vánočních a novoročních obřadech. Mýtu zimního slunovratu, vyjevujícího vítězství života nad smrtí, dokázala využít také křesťanská církev, která ho propojila s biblickým příběhem narození svého spasitele Ježíše Krista a jeho oslavou…

18. 12.

18:00

NANGA PARBAT

LEOŠ HUSTÁK

Přepremiéra filmu a přednáška o výstupu na 9. nejvyšší horu světa Nanga Parbat ve vile!  Výstup šestice horolezců na vrchol je bezesporu skvělý počin, už vzhledem k tomu, že historie doposud znala pouze pětici Čechů, co kdy stanuli na hlavním vrcholu. Historie jeho dobývání je neuvěřitelně pestrá a krutá, dost možná jde o tu nejnebezpečnější „osmitisícovku“.   Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci. Společenský sál.

22. 12.

19:00

MARTIN GALIA  A JEHO HOSTÉ

VÁNOČNÍ KONCERT Martina Galii a jeho hostů ve vile!  Společenský sál. Prodej vstupenek přes smsticket.cz.

Pro nákup vstupenky klikněte zde

V předprodeji: 200 Kč, na místě: 240 Kč.

Rezervace stolu je možná po zakoupení vstupenky. 

PŘIPRAVUJEME NA ROK 2019

10. 1.

18:00

CESTUJTE CHYTŘE, LEVNĚ A ČASTO

HANA MACHALOVÁ

Hana Machalová boří mýty o tom, že cestování je drahé, časově náročné a nebezpečné. Vede populární přednášky zaměřené na levné cestování lidí s běžným zaměstnáním a příjmem. Dodává kuráž všem, kterým brání různé životní překážky v plnění jejich cestovatelských snů. Inspiruje svými cestami tisíce sledujících. Přesvědčí vás, že svět je tu pro všechny bez rozdílu. Bude Vám optimistickým rádcem a ohromnou motivací své cesty už dál neodkládat a vyrazit.

Vstupenky zakoupíte přes smsticket.cz.

Pro nákup kllikněte zde.

Cena vstupenky v předprodeji: 130 Kč

16. 1. 

18:00

VÁCLAV ČÁP LIDSKÁ LÁSKA PODLE BOŽÍHO PLÁNU 3. pokračování ze série hloubavých a duchovních přednášek Václava Čápa (překladatel maltského kněze a exorcisty Eliase Velly).  Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

18. 1.

20:00

KALLE WITH ACOUSTIC BAND (Pořádá Živá Mandala & Vila Machů) Kalle možná víc než kdy předtím v roli komorní kapely pro velká pódia. V šestičlenném složení, při kterém na pódiu místo pedálových efektů uvidíte klasické akustické nástroje.

23. 1.

18:00

ŽIDOVSTVÍ 1. ze série přednášek o světových náboženstvích.  Přednáší: P. Mgr. Roman Macura

29. 1.

18:00

TOMÍK NA CESTÁCH

Povídání o zemích, jejich tradic a kultur, které Tomík na roční cestě navštívil s thajskou rikšou (tuktukem) z Bangkoku do České republiky. (Navštívené země jsou: Thajsko, Myanmar, Indie, Nepal, Írán, Turecko, Evropa…). U každé země se Tomík zastaví, poví zajímavé informace o ní a doplní vtipným příběhem, kterých má plné kapsy. Celé vyprávění je prokládáno fotkami a videi se zvukovou stopou.

Přednáška je inspirujícího i motivujícího charakteru, která se nese v duchu „Každý problém má řešení a většinou více než jedno.“ Zkrátka, jestli úplný amatér a trdlo s neznalostí motoru a jazyka a daných zemí, dokáže dotlačit 35 let starou thajskou herku sám přes půl světa, tak zvládnou, jde opravdu všechno.

O tom jak se nevzdat, bojovat, ještě si to pořádně užít a plno dalšího se právě na přednášce dozvíte s veselým podáním.

30. 1.

18:00

Mgr. LADISLAV CVÍČEK

HELENA SALICHOVÁ

Cyklus Ladislava Cvíčka s názvem Spisovatelé pro radost pokračuje přednáškou o životě a díle Heleny Salichové.  Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

22. 2.

18:00

ŘÍZENÁ DEGUSTACE PRÉMIOVÝCH RUMŮ Řízená degustace prémiových rumů ve vile!

Degustace bude spojená s promítáním a doplněna drobným občerstvením, v ceně také uvítací welcome drink.
Cena: 800 Kč
Prodej dárkových poukazů bude probíhat od 5. 12. v Kavárně Vile.

Informace o akcích najdete také v Potravinách u Laciny.