ŘÍJEN

1. - 7. 10. TÝDEN KÁVY
Vila Machů se poprvé účastní festivalu Týdne kávy!
O co se vlastně jedná? 
Týden kávy je celotýdenní festival každoročně pořádaný k oslavě Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října. 
V rámci tohoto festivalu pro Vás připravujeme několik zajímavých akcí:
Ve středu 3. října - Cupping pražírny Laura Coffee 
V pátek 5. října - Přednáška Pavla Rezi Rösnera o Etiopii 

Celý tento týden Vám připravíme výbornou kávu od dvou prestižních pražíren DoubleShot a Laura Coffee s 10%ní slevou. Sleva platí také na filtrovanou kávu připravovanou z kávové směsi od Mamacoffee, Rwanda Muhondo. 
Pořádáme ve spolupráci s brněnskou neziskovou organizací Kulturárium a společností KAVATEAM.

9. 10.

18:00

Asijské srdce: Tádžikistán a Pamír

Cestovatelská přednáška o Tádžikistánu, kde na vás čekají:

- Treky, z kterých se nikdy nebudete chtít vrátit.
- Lidé se srdcem nejen na správném místě. Pár kusů si schovávají navíc po kapsách, aby jej mohli rozdávat spolu s melouny a čajem.
- Výšková nemoc, desítky hodin mačkání v džípu, dřina a ledovcové řeky k přebrodění.
- Mír vysokohorské pustiny a noci pod nekonečnou hvězdnou oblohou.
- Zanedbaný svět, jemuž se stýská po zlatých sovětských časech.

- Příběhy, které stojí za to poslouchat i vyprávět ...

Vstupenky je možné zakoupit přes smsticket.cz, nebo také na místě před přednáškou. 
*CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA* *SRANDA* *SUPER FOTKY*

10. 10.

18:00

VÁCLAV ČÁP 

Lidská láska podle Božího plánu 

Spolupracovník a překladatel maltského kněze a exorcisty Eliase Velly otevře nové téma: LIDSKÁ LÁSKA PODLE BOŽÍHO PLÁNU. Úvodní část nazvaná Muži a ženy jsou z ráje se uskuteční ve společenském sále. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci. 
24. 10.  18:00 
 

MGR. LADISLAV CVÍČEK

JAN KARAFIÁT 

Nový cyklus Ladislava Cvíčka s názvem Spisovatelé pro radost pokračuje přednáškou o životě a díle Jana Karafiáta. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci. 

27. 10

16:00

DAN PŘIBÁŇ VELKÁ CESTA DOMŮ! VYPRODÁNO!  Dan a jeho divoké vyprávění o tom, jak jsme dojeli z Indie přes Banskou Bystrici do Prahy a mimochodem při tom objeli svět! 

27. 10 

20:00

KLAVÍRNÍ VEČER  S KOKTEJLY  Spojení klavírního doprovodu talentovaného klavíristy a studenta konzervatoře Ondřeje Pastrňáka spolu s naším bývalým šéfbarmanem Milanem Červenkou, který pro Vás připraví speciální koktejlové menu. Kavárna Vila. Doporučejeme rezervaci. 
LISTOPAD

1. 11

18:00

AUTORSKÉ ČTENÍ  LYDIE ROMANSKÉ S CIMBÁLEM Zveme Vás na autorské čtení významné básnířky a prozaičky Lydie Romanské, rodačky z Polanky nad Odrou, s hudebním doprovodem

3. 11. 

19:00 hod. 

Patrik Beránek & kapela

Kvílení kytary...vintage zvuk, alternativně - bluesový styl s dynamickými výkyvy Vám přinese nejen Patrik Beránek, ale také Martin Žák (basová kytara) a Jindřich Preč (bicí), tentokrát v Kopřivnici. 

Vstupné dobrovolné
DOPORUČUJEME REZERVACI (Koncert se bude konat v kavárně)

6. 11.

18:00

Leoš Husták 

Minya Konka

Již podruhé se u nás uskuteční promítání filmu o výstupu prvních Čechů na 7.556 m vysokou Himalájskou horu Minya Konka, spojený s přednáškou o této expedici.
Snímek byl oceněn třetím místem na festivalu horolezeckých filmů roku 2017. Výstup je označován jako třetí nejhodnotnější český horolezecký výstup roku. Promítáním a přednáškou, případně besedou bude provázet Leoš Husták.
Vstupné dobrovolné. Společenský sál. Doporučujeme rezervaci.

15. 11.

18:00

Pavel Svoboda

NEPÁL

Přednáška od Pavla Svobody z velké cesty "Napříč Asií" - sedm měsíců dobrodružství na trase Moskva - Bangkok. 
Jaké to je vyrazit pěšky na 46 dnů dlouhý trek v Himálajích? 
Byl to bláznivý nápad. Je to příběh o lidské svobodě v drsných velehorách i o desítkách setkání s přátelskými Nepálci a jejich ušmudlanými dětmi. Vyrazíme deštným pralesem k páté nejvyšší hoře světa Makalu (8416 m). Vítají nás zcela neturistické vesnice, usměvaví lidé, ale i neuvěřitelná materiální bída. Návštěva zapadlých škol i vesnické slavnosti, kde se rituálně obětuje prase a pálenka rakší teče proudem. Je po turistické sezóně, přichází zima. Divoké mrazy již vyhnaly davy turistů ze stezek pod nejvyšší horou světa Mt. Everestem. Majestátné velehory, ledovce, jezera Gokyo, osmitisícovky Cho Oyu, Lhotse, Everest. Zasloužený odpočinek v nepálské nížině, několikadenní sloní festival, divoký nosorožec přímo ve vesnici! Lidé jezdí do Nepálu kvůli horám a vrací se kvůli lidem. Je to láska na celý život.

www.photo-svoboda.cz

Informace o akcích najdete také v Potravinách u Laciny.