LISTOPAD

15. 11.

18:00

Pavel Svoboda

NEPÁL

Přednáška od Pavla Svobody z velké cesty "Napříč Asií" - sedm měsíců dobrodružství na trase Moskva - Bangkok. 
Jaké to je vyrazit pěšky na 46 dnů dlouhý trek v Himálajích? 
Byl to bláznivý nápad. Je to příběh o lidské svobodě v drsných velehorách i o desítkách setkání s přátelskými Nepálci a jejich ušmudlanými dětmi. Vyrazíme deštným pralesem k páté nejvyšší hoře světa Makalu (8416 m). Vítají nás zcela neturistické vesnice, usměvaví lidé, ale i neuvěřitelná materiální bída. Návštěva zapadlých škol i vesnické slavnosti, kde se rituálně obětuje prase a pálenka rakší teče proudem. Je po turistické sezóně, přichází zima. Divoké mrazy již vyhnaly davy turistů ze stezek pod nejvyšší horou světa Mt. Everestem. Majestátné velehory, ledovce, jezera Gokyo, osmitisícovky Cho Oyu, Lhotse, Everest. Zasloužený odpočinek v nepálské nížině, několikadenní sloní festival, divoký nosorožec přímo ve vesnici! Lidé jezdí do Nepálu kvůli horám a vrací se kvůli lidem. Je to láska na celý život.

www.photo-svoboda.cz

16. 11.

19:00

PRAMÍNKY

Pramínky ve vile! 

Cimbálovka, kterou máme moc rádi,

zahraje u nás k poslechu i tanci. 
Muzikanti budou hrát v sále.
Vstupné: 100 Kč
Předprodej vstupenek bude probíhat od 1. 11. v Kavárně Vile. 
A také na místě, před začátkem akce.

19. 11.

20:30

Lukáš Hejlík: LiStOVáNí: Doppler (Erlend Loe)

Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová přijedou k nám do Vily Machů! 
Se svým divadelním vystoupením Listování a akční groteskou s názvem Doppler (Erlend Loe).

Příběh, který se odvíjí od zdánlivě bezvýznamné události - pádu z kola. 

Doppler, hlavní hrdina knihy, spadne v lese z kola a začne přemýšlet o svém životě, který mu připadá moc "pilný". Svou hlubokou osobní krizi řeší tím, že opustí ženu a děti a přestěhuje se do lesa. Společnost mu dělá losí mládě, jehož matku zastřelil kvůli masu.
Jeho pobyt v lese postupně narušují další postavy, které Dopplerovi brání v přechodu z aktivity do pasivity. Všechno je tak norské a Doppler už nechce být pilný! Tato akční groteska patří k nejoblíbenějším titulům seriálu LiStOVáNí.
V překladu Kateřiny Krištůfkové vydalo nakladatelství Kniha Zlín / Albatros Media
Účinkují Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová.
Délka představení: 60 minut

Předprodej vstupenek na smsticket.cz

Odkaz ke koupi vstupenky ZDE:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/14267-listovani-cz-doppler-erlend-loe

20. 11.

18:00

RADIM ZÁTOPEK

NEOBYČEJNÁ HISTORIE

Reklama se stala součástí našeho života. Každodenně na nás útočí ze všech směrů ať už z tisku, rozhlasu nebo z televize, kde nám nekompromisně přeruší sledování některého z pořadů. To nás samozřejmě nenadchne. Když je ale samotná reklama stane podařeným filmovým produktem, je to něco jiného.  Také Tatra měla od samotného počátku aktivní reklamu jak psanou, tak obrazovou a nakonec i filmovou. Od nádherných fotografií, graficky krásných plakátů a prospektů dnes člověk dnes člověk těžko odvrací zrak.  Souhrn reklamy Tatra vytvořil za desetiletí „Neobyčejnou historii“, která se dostala i do filmu. Ten je sice reklamní, ale zároveň by mohl sloužit jako filmová učebnice historie podniku Tatra.

21. 11.

18:00

Václav Čáp

LIDSKÁ LÁSKA PODLE BOŽÍHO PLÁNU 

Spolupracovník a překladatel maltského kněze a exorcisty Eliase Velly vystoupí s aktuálním tématem: LIDSKÁ LÁSKA PODLE BOŽÍHO PLÁNU. Druhá část z této série hloubavých a duchovních přednášek má název Radost, štěstí a jednota prvního páru - Adama a Evy v ráji. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

22. 11.

18:30

Dominika Gawliczková

DOMINIKA NA CESTĚ JIŽNÍ AMERIKOU

10 měsíců, 8 zemí, 11 237 kilometrů, 5 píchnutí, 2 návštěvy nemocnice, 1 pád, 1 přepadení, 1 porucha, 1 opravený zub a nekonečno zážitků.

Vstupenky lze zakoupit zde: https://goout.net/cs/listky/dominika-na-ceste-jizni-amerikou/yuod/ (140,- v předprodeji; 170,- na místě)

27. 11

18:00

Jakub Venglář

ČÍNA

V “Říši středu” mají všechno, po čem srdce cestovatele touží, a také spoustu věcí, o kterých jste raději nikdy nechtěli slyšet…Vstupné: 80 Kč. Předprodej na smsticket.cz. Společenský sál. 

28. 11.

18:00

Mgr. Ladislav Cvíček

Josef Lada

Nový cyklus Ladislava Cvíčka s názvem Spisovatelé pro radost pokračuje přednáškou o životě a díle Josefa Lady. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

30. 11.

18:00

AKCE ZRUŠENA!!!

PROMĚNY HONZY HANIBALA, MAGDY  A VOJTĚCHA  

Z DŮVODU NEMOCI AKCE ZRUŠENA.

O NÁHRADNÍM TERMÍNU VÁS BUDEME INFORMOVAT.

VÁNOČNÍ RETROVEČER Honzy Hanibala, zpěvačky Magdy a Vojtěcha, laděný do vánoční atmosféry.   Společenský sál. Vstupné: 100 Kč. Doporučujeme rezervaci.  

Informace o akcích najdete také v Potravinách u Laciny.