Notice (8): Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE [APP/Controller/AppController.php, line 126]
 Vila Machů - kavárna a penzion.
LEDEN

Sobota

6. 1. 

17:30

LADISLAV KOKESCH

Klavírní večer

Klavírní večer Ladislava Kokesche v kavárně.
Tentokrát ve stylu jazz 20. - 30. a 40. let, ale nejen to! Zazní také hudba všech žánrů i oblíbené populární písně.
Přijďte k nám do kavárny Vila v sobotu 6. ledna a užijte si pohodovou atmosféru.
Těšíme se na Vás!
Doporučujeme rezervaci.

Pátek

12. 1.

20:00

Martin GALIA 

JAZZ SESSION

Seance místního vokalisty s vynikajícími jazzovými hudebníky. 

Vstupné dobrovolné. Rezervace jsou závazné. 

Středa

17. 1.

18:00

LADISLAV CVÍČEK

Vitězslav Nezval

Úspěšný cyklus s názvem Spisovatelé: Jak je znáte i neznáte, pokračuje. Tentokrát bude přednáška zaměřena na život a dílo Vítězslava Nezvala.
Vstupné dobrovolné, doporučujeme rezervaci.

Čtvrtek

18. 1.

18:00

Kristýna Malinowská

Alkohol - věrný přítel či zabiják?

Vila Machů vás srdečně zve na další přednášku s nutriční specialistkou Mgr. Kristýnou Malinowskou. Tentokrát na nesmrtelné téma alkohol. Pivo, víno, rum či fernet? Všem zmíněným nápojům se podíváme na zoubek a zodpovíme si řadu otázek týkajících se zdravotních rizik a přínosů, zaměříme se na pochody v organismu při konzumaci alkoholických nápojů, nezapomeneme zmínit ani palčivou hlášku "pij s mírou" a s nadsázkou odhalíme, kde toho Míru hledat :-). 

To a mnohem více odhalíte spolu s námi, když dorazíte a proto neváhejte! Rádi se s vámi všemi potkáme.

Pátek

19. 1.

20:00

LAM TRIO

POHODOVÝ Jazz a swing 30. a 40. let 20. století ŠLÁGRY PRVNÍ REPUBLIKY A JAZZ AGE.  LAM TRIO vystoupí ve složení: LADISLAV KOKEŠ – housle, kornet, melofón, zpěv. ALEŠ NITRA – kytara, ukulele, zpěv. MILAN HOLUB – kontrabas. 

Vstupné: 100 Kč

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v kavárně Vila od 2. ledna 2018.

Středa

24. 1.

18:00

Václav Čáp

VNITŘNÍ UZDRAVENÍ

Spolupracovník a překladatel maltského kněze a exorcisty Eliase Velly bude přednášet u nás ve vile již podruhé. Tentokrát na téma Vnitřní uzdravení, které bude rozděleno do dvou bloků – Obecný úvod a celkový pohled – Zraněná identita. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

Čtvrtek

25. 1.

18:00

PAVEL SVOBODA RUSKO A MONGOLSKO 

Přednáška Pavla Svobody z velké cesty "Napříč Asií" - sedm měsíců dobrodružství na trase Moskva - Bangkok.  Rusko je obrovská země s prostorem pro neuvěřitelná dobrodružství! Přednáška získala první cenu diváků na cestovatelském festivalu Caminos v Karlových Varech v roce 2017. Společenský sál. Vstupné v předprodeji: 100 Kč

Předprodej vstupenek od 6. prosince v kavárně.

Sobota

27. 1.

17:30

KLAVÍRNÍ VEČER

Davida Žárského

Posezení v kavárně Vám při sobotním podvečeru zpříjemní svou hrou na klavír mladý student Janáčkovy konzervatoře David Žárský. 

Vstupné dobrovolné, doporučujeme rezervaci.

Úterý

30. 1.

18:00

MAREK ZÁGORA

KAREL IV.

Známý

i neznámý

Historik Marek Zágora (mimo jiné, přednáší v Galerii umění v Ostravě) přiblíží nejvýznamnější mezníky života a vlády Karla IV. a jeho samotného jako člověka z masa a kostí. Společenský sál. Doporučujeme rezervaci. Vstupné dobrovolné.  

Středa

31. 1.

KUF

KUF

(Berlín)

KONCERT

(pořádá Mandala & Vila Machů)

Koncert berlínského tria KUF, které ve svém hravém zvuku pracuje s živými bicími, kontrabasem, klávesami a samplovanými hlasy – přičemž výsledek je příjemně taneční. Jejich album Gold je hodnoceno jako jeden z nejpřesvědčivějších debutů posledních let. 

Vstupné: 120 Kč (prodej vstupenek pouze na místě před akcí) 

PŘIPRAVUJEME

Středa

7. 2.

18:00

JAN BLAŽEJ SANTINI

 

Srdečně Vás zveme na přednášku o životě a díle geniálního architekta, zakladatel barokní gotiky Jana Blažeje Santiniho Aichela. Virtuálně navštívíme jeho nejvýznamnější stavby a odhalíme tajemství jeho architektury.

Přednáší: Stanislav Růžička, předseda spolku Putování za Santinim

Čtvrtek

8. 2.

18:00

Marek Šimíček

RUMUNSKO 

3 x JINAK

Cestovatelská přednáška Marka Šimíčka na téma Rumunsko 3x jinak – pěšky, na kole, na motorce. Podíváme se do zimního Retezatu, jarní Rodny, letního Fagaraše. Projedeme na kole a motorce přes Apuseni, Jižní i Východní Karpaty. Nahlédneme i do českých vesnic a kuchyně v Banátu.

Vstupné dobrovolné. Společenský sál.

Čtvrtek 

22. 2.

18:00 

ŘÍZENÁ  DEGUSTACE RUMŮ  Při degustaci, doplněné promítáním, ochutnáte 8 vzorků prémiových rumů, a dozvíte se o jejich původu, výrobě a mnoho dalšího. V ceně je uvítací welcome drink a drobné občerstvení. Společenský sál. Vstupné: 750 Kč. Možnost zakoupení vstupenky v podobě dárkového poukazu (bez uvedení ceny).  Předprodej vstupenek začíná od 6. prosince v kavárně Vila.

Informace o akcích najdete také v Potravinách u Laciny.