BŘEZEN

Středa

21. 3.

18:00

JAROSLAV SEIFERT

Mgr. Ladislav Cvíček

Úspěšný cyklus s názvem Spisovatelé: jak je znáte i neznáte, pokračuje. Tentokrát bude přednáška zaměřena na život a dílo Jaroslava Seiferta.  Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

Čtvrtek

22. 3.

20:00

Dagmar Voňková 

& EvaMore

(pořádá Vila Machů & Mandala)

Dagmar Voňková, legendární česká písničkářka, kytaristka a zpěvačka, která je pro svou originální hru na kytaru ceněna u nás i ve světě (hodně populární je například v Japonsku, kde jí vyšlo album Bird Cage).  Vystupovala téměř po celém světě, její skladby vyšly i u zahraničních vydavatelů a nahrála rovněž hudbu pro představení Rok na vsi bratří Mrštíků (Národní divadlo 1993, režie Miroslav Krobot). Jako předkapela vystoupí EvaMore.  Předprodej vstupenek probíhá v kavárně Vila. Vstupenka: 150 Kč

Sobota

24. 3.

19:00

Velikonoční retrovečer

PROMĚNY

Honzy Hanibala, Magdy a Vojtěcha

V pořadí již třetí retrovečer Honzy Hanibala, zpěvačky Magdy a Vojtěcha, tentokrát laděný do velikonoční atmosféry.  Vstupné: 100 Kč. Společenský sál. Doporučujeme rezervaci.
PŘIPRAVUJEME

Úterý

3. 4. 

18:00

Michal Štěpánek

INDIE

Divoká a nespoutaná

„Jedna z nejlidnatějších zemí této planety mi doslova vyrazila dech. Je to pozoruhodný svět, kde platí jiné zákony, než na jaké jsme zvyklí. Všechny smysly jedou na plné obrátky…Nikde jinde jsem nezažil tolik barev, vůní, pachů, dobrého jídla, všudy přítomných odpadků a chudoby. Nejprve na chvíli zůstaneme v hlavní metropoli, abychom vzápětí mohli uniknout do ticha majestátného Himálaje. Navštívíme také některá města a vrátíme se spolu prostřednictvím spousty zážitků zpět na ulici mezi místní lidi, jejichž naprostá bezprostřednost mne nepřestávala fascinovat“.
www.stepynacestach.cz

www.fb.com/stepynacestach/

Středa

4. 4.

18:00

Mgr. Ladislav Cvíček

JAN WERICH

 

Úspěšný cyklus s názvem Spisovatelé: jak je znáte i neznáte, pokračuje. Tentokrát bude přednáška zaměřena na život a dílo Jana Wericha.  Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

Pátek

6. 4.

20:00

CelBoss

Kapela CelBoss v čele s francouzskou zpěvačkou Céline Bossu bude vystupovat ve vile již po druhé.  Hudba, šansony, láska, radost, dobrá nálada. Jedním slovem je to život, co oslavují a o čem zpívají CelBoss… Předprodej vstupenek probíhá od 20. března v Kavárně Vila. Vstupné: 140 Kč. Společenský sál

Úterý 

10. 4.

18:00

Mgr. Pavel Netušil 

DNA ve službách lidstva a kriminalistiky

Co se skrývá pod zkratkou DNA? A je to totéž co "genetická informace"? Co je to "genetický kód"? Co lze vyčíst z lidské DNA? Jak konkrétně pomohla DNA českým kriminalistkům a jak dlouho již DNA pomáhá usvědčit pachatele? Lze podle DNA vytvořit podobiznu člověka či určit jeho příjmení? 

Odpovědí budete možná překvapeni!

Kdo nic neví, musí všemu věřit (J. Neruda). Tak přijďte, ať víte!

Přednášející Mgr. Pavel Netušil (Středoškolský učitel Masarykova gymnázia)

Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

Středa

11. 4.

18:00

Putování po Palestině

P. Mgr. Roman Macura

Povídání o putování po Palestině a Izraeli s P. Mgr. Romanem Macurou.  Oblast Palestiny, sever Izraele, navštívení míst jako Tel Aviv, hora Karmel, Jeruzalém, Betlehém, Jericho, pevnost Masada, Šekem, Mrtvé moře,... setkání s rodinou české konzulky, palestínci studujícími v Česku, přijetí i nenávistí, odvážnou francouzskou řeholnicí, ale především bojem s horkem a žízní, neustálým troubením a všudepřítomnou pohostinností. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. 

Středa 

18. 4.

18:00

Václav Čáp

VNITŘNÍ UZDRAVENÍ

Spolupracovník a překladatel maltského kněze a exorcisty Eliase Velly bude pokračovat na téma Vnitřní uzdravení, které bude opět rozděleno do dvou bloků, tentokrát Vnitřní uzdravení skrze 1. ODPUŠTĚNÍ a 2. BOŽÍ POHLED. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

Sobota

28. 4.

14:00

KOŠT VÍN

2. ROČNÍK KOŠTU VÍN VE VILE!

V ceně neomezená degustace vín od desítek vinařů z jižní Moravy. K poslechu bude hrát cimbálová muzika Pramínky v Kavárně Vila i společenském sále od 17:00 hod. Občerstvení zajištěno. Každý účastník obdrží skleničku s logem vily a katalog vín. Obsluha v krojích. Předprodej vstupenek od 1. dubna v Kavárně Vila. 

Informace o akcích najdete také v Potravinách u Laciny.