LEDEN

10. 1.

18:00

CESTUJTE CHYTŘE, LEVNĚ A ČASTO

HANA MACHALOVÁ

Hana Machalová boří mýty o tom, že cestování je drahé, časově náročné a nebezpečné. Vede populární přednášky zaměřené na levné cestování lidí s běžným zaměstnáním a příjmem. Dodává kuráž všem, kterým brání různé životní překážky v plnění jejich cestovatelských snů. Inspiruje svými cestami tisíce sledujících. Přesvědčí vás, že svět je tu pro všechny bez rozdílu. Bude Vám optimistickým rádcem a ohromnou motivací své cesty už dál neodkládat a vyrazit.

Vstupenky zakoupíte přes smsticket.cz.

Vstupenky koupíte zde.

Cena vstupenky v předprodeji: 130 Kč

Rezervace místa v sále je možná až po zakoupení vstupenky!

16. 1. 

17:30

VÁCLAV ČÁP LIDSKÁ LÁSKA PODLE BOŽÍHO PLÁNU 3. pokračování ze série hloubavých a duchovních přednášek Václava Čápa (překladatel maltského kněze a exorcisty Eliase Velly).Tentokrát na téma: Adam a Eva - svobodní před Bohem, Pád -ztráta důstojnosti a štěstí.   Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

17. 1. 

17:30 

SMĚR SANTIAGO DE COMPOSTELA

TOMÁŠ ORLÍK

Tomáš Orlík se podělí o své zážitky a dobrodružství, které zažil při cestě do Santiaga de Compostely, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst světa. 

Vyrážel jsem z Kopřivnice stopem. Spal jsem s řidičem kamionu, v bytě německého boháče i v budce na nákupní vozíky. Po Santiagu jsem došel až k Atlantskému oceánu, tzv. "Konci světa". Cestou jsem potkal a seznámil se s velikým počtem úžasných lidí z celého světa a mimo jiné poznal i jejich kulturu. 

Vstupné dobrovolné. Společenský sál. Doporučujeme rezervaci. 

18. 1.

20:00

KALLE WITH ACOUSTIC BAND (Pořádá Živá Mandala & Vila Machů) Kalle je česká kapela založená v Táboře. Ve vile vystoupí v roli komorní kapely v šestičlenném složení, při kterém na pódiu místo pedálových efektů uvidíte klasické akustické nástroje. 

23. 1.

17:30

ŽIDOVSTVÍ 1. ze série přednášek o světových náboženstvích.  Stručný pohled na židovství: historie i současnost. Židé a naše kultura. Proč tolik nenávidíme Židy? Přednáší: P. Mgr. Roman Macura

29. 1.

18:00

TOMÍK NA CESTÁCH

Povídání o zemích, jejich tradic a kultur, které Tomík na roční cestě navštívil s thajskou rikšou (tuktukem) z Bangkoku do České republiky. (Navštívené země jsou: Thajsko, Myanmar, Indie, Nepal, Írán, Turecko, Evropa…). U každé země se Tomík zastaví, poví zajímavé informace o ní a doplní vtipným příběhem, kterých má plné kapsy. Celé vyprávění je prokládáno fotkami a videi se zvukovou stopou.

Přednáška je inspirujícího i motivujícího charakteru, která se nese v duchu „Každý problém má řešení a většinou více než jedno.“ Zkrátka, jestli úplný amatér a trdlo s neznalostí motoru a jazyka a daných zemí, dokáže dotlačit 35 let starou thajskou herku sám přes půl světa, tak zvládnou, jde opravdu všechno.

O tom jak se nevzdat, bojovat, ještě si to pořádně užít a plno dalšího se právě na přednášce dozvíte s veselým podáním. Předprodej vstupenek přes smsticket.cz

Cena vstupenky: 100 Kč

Vstupenky koupíte ZDE.

Rezervace místa v sále je možná až po zakoupení vstupenky!

30. 1.

18:00

Mgr. LADISLAV CVÍČEK

HELENA SALICHOVÁ

Cyklus Ladislava Cvíčka s názvem Spisovatelé pro radost pokračuje přednáškou o životě a díle Heleny Salichové.  Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.
PŘIPRAVUJEME

7. 2.

TURECKO 

DECHBEROUCÍM KURDISTÁNEM

MICHAL ŠTĚPÁNEK

„Zatímco západ Turecka v čele s Istanbulem praská ve švech, východ země navštíví jen hrstka těch, co mají dobrodružnější povahu. Přesto a možná právě proto je pro mne oblast Tureckého Kurdistánu nefalšovaným klenotem. Divoké a liduprázdné hory zalité po celou dobu sluncem silně kontrastují s bujarým životem ve městech. Široko daleko jsme téměř jedinými Evropany. Tato oblast mě doslova uhranula nejen díky přírodním krásám, ale také výbornému jídlu a především fantastickým lidem. Přijďte si poslechnout o zážitcích s nimi, velehorách, městech, dobrém tureckém čaji, nezapomenutelné atmosféře Blízkého východu a mnoha dalších věcech.“

Michal Štěpánek

Vstupné dobrovolné. Společenský sál. Doporučujeme rezervaci.

www.stepynacestach.cz

www.fb.com/stepynacestach/

 

16. 2.

14:00

LiStOVáNí.cz: Legenda Z+H (Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka)

LiStOVáNí.cz opět ve Vile!

 

PAN MIROSLAV ZIKMUND SLAVÍ 100 LET!!!

představení pro dospělé, které ale potěší i školáky

 

LiStOVáNí vyjímá z pestrobarevné žánrové palety jednu výjimku - cestopis. Navíc, jeho autory jsou opravdové legendy, Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka. Popasovat se s knihami, které více než po padesáti letech upravil Miroslav Zikmund, je opravdová výzva. Právě v únoru 2019 oslaví Miroslav Zikmund 100 let a tohle představení má strašně moc rád. Cílem tohoto LiStOVáNí bude Hanzelku se Zikmundem přiblížit dnešním generacím, kterým vše připadá tak samozřejmé a netuší, že tihle dva byli a navždy budou opravdoví "frajeři". Legenda Z+H v českém cestopisu nikdy nepomine. A jak už to s LiStOVáNím bývá, dá se s tím očekávat i spousta legrace.

- účinkují: Pavel Oubram a Tomáš Drápela

- vydalo nakladatelství Jota

Předprodej vstupenek přes smsticket.cz

22. 2.

18:00

ŘÍZENÁ DEGUSTACE PRÉMIOVÝCH RUMŮ Řízená degustace prémiových rumů ve vile!

Degustace bude spojená s promítáním a doplněna drobným občerstvením, v ceně také uvítací welcome drink.
Cena: 800 Kč
Prodej dárkových poukazů bude probíhat od 5. 12. v Kavárně Vile.
     

Informace o akcích najdete také v Potravinách u Laciny.