BŘEZEN

 

 

 

(NÁHRADNÍ TERMÍN) ALZHEIMEROVA CHOROBA

Zdravé město Kopřivnice

Co to znamená "mít Alzheimera"?
Kdy se mohou objevit první příznaky a jak se projevují? Jaké jsou možnosti léčby? Mohu se nějak chránit? Jak pečovat o nemocného člena rodiny?
O nemoci, možnostech prevence, rozpoznání příznaků a pomoci postiženým v rodinách přednáší PhDr. Radka Kozáková, PhD., psycholožka a odbornice v oboru ošetřovatelství v geriatrii. Beseda je pořádána ve spolupráci s Centrem pro rodinu Kopřivnice, z.s. (
www.cprkoprivnice.org) a Vilou Machů.
Vstupné dobrovolné.

Středa

18. 3.

18:00

ZRUŠENO 

KAREL ČAPEK

Mgr. Ladislav Cvíček

Cyklus Spisovatelé k zamyšlení pokračuje osobností Karla Čapka. Vstupné dobrovolné. Společenský sál. Doporučujeme rezervaci.

Sobota

21. 3.

18:30

ZRUŠENO

KLAVÍRNÍ VEČER 

Jakub Olejník

V kavárně zahraje na klavír jazzové melodie Jakub Olejník, kterého doplní také klarinetistka. Toto hudební spojení vytvoří jistě nezaměnitelnou atmosféru.

Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

Čtvrtek

26. 3.

18:00

ZRUŠENO

NA BABETTĚ DO GRUZIE

Filip Tomášek

Cestovatelská přednáška o dobrodružné cestě na babettě do Gruzie.
Bez hlubších znalostí babetty jsem se rozhodl vyrazit sám na tuhle cestu. Za 75 dní jsem urazil 6896 km a ve zdraví se vrátil domů. Vydal jsem se přes Polsko, Ukrajinu, Rusko do Gruzie, kde jsem strávil několik dní v horách, a poté se vydal zpět domů přes Turecko, Bulharsko, Srbsko, Maďarsko a Slovensko až domů.
Po cestě jsem měl i několik poruch babetty, které jsem musel řešit. Na cestě domů mě v Srbsku okradli. Převážně jsem ale potkával skvělé lidi, kteří mi vždy ochotně pomohli. O všech těchto zážitcích vám povyprávím.
Vstupné dobrovolné. Společenský sál. Doporučujeme rezervaci.

Úterý

31.3. 

18:00

ZRUŠENO

TOHLE JE HAITI

Petr Vacek

Prach, špína, věčný smrad pálících se odpadků, chudoba, bída, surová historie, syrová současnost a nejistá budoucnost. Haiti je země plná každodenních bizarností, nenažraných koz, strachu, ale i radosti. O Haiti, někdejší perle Karibiku a současné nejchudší zemi západní polokoule, bude vyprávět architekt Petr Vacek, který ji navštívil již několikrát díky rozvojovému projektu Praga-Haiti. Dobrovolné vstupné. Společenský sál. Doporučujeme rezervaci.

PŘIPRAVUJEME

Sobota

25. 4.

14:00

ZRUŠENO

NÁHRADNÍ TERMÍN

VELKÝ KOŠT VÍN 

Již tradiční a oblíbený košt vín se blíží! 

Těšit se budete moci opět na vína od desítek vinařů z Jižní Moravy. Degustace vín bude neomezená. Každý účastník obdrží skleničku s logem vily a katalog vín. Během koštování bude hrát oblíbená CM Pramínky, a to jak v kavárně, tak v sále. Občerstvení bude zajištěno. Obsluha u vín bude v krojích. Na Koštu vín nebude možné si rezervovat místo. Vstupné v předprodeji: 350 Kč/Na místě: 390 Kč. Předprodej bude probíhat od 1. března v Kavárně Vila Machů na baru, nebo přes smsticket.cz. 

NÁKUP VSTUPENEK PROZATÍM POZASTAVUJEME.

Zakoupené vstupenky budou platné i v náhradním termínu.